MČR žactva v terénní lukostřelbě, Plzeň

21. mistrovství České republiky žactva v terénní lukostřelbě se konalo v sobotu 26.9.2020 v plzeňském parku Potoční. Účast i průběh mistrovství byly silně ovlivněny nepříznivým počasím a opatřeními souvisejícími s Covid-19. Na zahájení závodu se sešlo 47 závodnic a závodníků z 13ti lukostřeleckých klubů. Od začátku do konce závodu organizátoři drželi odděleně skupiny reflexní luk a holý luk a na trať závodu nepustili kromě závodníků, trenérů a rozhodčích žádné další diváky. Důvodem byl antiCovid limit max. 50 osob ve skupině.

Phoenix Kostelec reprezentovali v divizi holý luk ve třídě starší žákyně Ema Navrátilová a ve třídě starší žáci Jonáš Vaculík. Od příjezdu do odjezdu strávili v parku 7 hodin v nepřetržitém dešti při teplotě kolem +8°C.

Ema 12 terčů na neznámé vzdálenosti zvládla velmi dobře. V polovině závodu zářila v průběžném pořadí v růžové větrovce se ziskem 111 bodů na krásném druhém místě za suverénní Kristýnou Drapákovou z Tachova.

Jonášovo tělo bez tuku rychle podlehlo chladu a po 12ti terčích se doslova klepal na šestém místě s 65 body. Tak nevypadá dobře rozjetý závod.

Organizátoři po první polovině závodu změnili pravidla. Z důvodu více než hodinového zpoždění proti plánu a kvůli špatnému počasí zrušili eliminace. To znamenalo, že medaile se budou rozdělovat podle pořadí v kvalifikaci.

V druhé polovině závodu na známé vzdálenosti Ema držela druhou pozici až do posledního terče, který se jí nepodařilo trefit podle svých představ a předala stříbro Kristýně Mužíkové z klubu Lukostřelci Českého lesa. V kategorii holý luk starší žákyně byly 4 závodnice.

Jonáš o přestávce zvýšil svoji teplotu i odhodlání a druhou polovinu závodu nastřílel nejlépe ze skupiny. Tím se posunul z průběžného šestého na celkové třetí místo za prvního Daniela Lakvu z Olomouce a druhého Ondřeje Vítka z MKM Odolena Voda. V kategorii holý luk starší žáci bylo 8 závodníků.

Naši závodníci ukončili žákovskou sezónu 2019/2020 v terénní lukostřelbě ve svých kategoriích na prvních místech žebříčku ČLS nejlepších individuálních výsledků. Ema s 268 body a Jonáš s 280 body z 432 možných. Oba své nejlepší výsledky nastříleli na závodě v Soběšicích. Z mistrovství České republiky si odvezli bronzové medaile a vůli být příště ještě lepší.

Scroll to Top