ME ve 3D lukostřelbě San Sicario – Itálie

Náš klub má ve svých řadách reprezentantku ČR ve 3D lukostřelbě Radku Navrátilovou. Ta v letošním roce vybojovala 11.místo na ME v Itálii konaném 24-30.9.2023 v olympijském centru horské vesnice San Sicario – Itálie.
Poprosili jsme ji o malou reportáž a postřehy z vrcholné soutěže této disciplíny.

_________________________________________________________________________________________________________

Jednou mi jedna moudrá žena řekla (ikona české lukostřelby – Martina Macková): „MS a ME ty už jsou jen odměnu. Za tvoji předchozí práci a dřinu“

Platí to doslova a do písmene 🙂
Začnu tedy tím co tomu předchází. Když si uvědomím to, co musí reprezentant podstoupit, než za odměnu vyjede? Uf je toho hodně. O to lepší je to pocit když všechno klapne a vy se ocitnete na nejvyšší soutěži, kde se sejdou jen ti nejlepší. To jsou 3 nejlepší za stát v dané kategorii a divizi. Tady už jsou všichni dobří a cílem je dostat se po dvou dnech kvalifikací do soubojů. V soubojích pak neztratit hlavu a ustát jich co nejvíce. Střílet zde umí každý a rozhoduje tu dobrá mysl a koncentrace.

Výjezd ovšem začíná již sezónu před, kdy se musí vystřílet limity a absolvovat co nejvíce závodů. Pokud se to povede ještě nemáte nic jisté, ale zařadí vás do státní reprezentace ČR. V sezónu kdy je výjezd na ME nebo ME musíte ještě 2x potvrdit svoji výkonnost. To Pořád ještě neznamená že vyjedete. Někdo může být úspěšnější v sezóně než vy a tím pádem vyjede on. Takže neponechat nic náhodě a makat a makat 🙂 Jezdit kam to jen jde pořád střílet, trénovat, závodit, jezdit a dělat to co vás nejvíce baví. Přesto že přijde krize nebo máte náročné zaměstnání nebo máte zdravotní problémy. Chce to obrovskou sílu pokoru a podporu rodiny, protože ta musí mít veliké pochopení a toleranci. Pak musí držet zdraví. No a na posledním ale nejdůležitějším jsou peníze. Prostě chodit a škemrat je pro sportovce už denním chlebem. Pokud si neseženete peníze tak to jednoduše táhnete ze svého 🙂 Mám obrovské štěstí že mi přispívá na MS a ME moje firma nejen příspěvkem, ale i mým platem 🙂 Tímto díky mmcité, a.s. za podporu.

Když všechno klapne a vy se opravdu ocitnete na slavnostním zahájení, přijde uvědomění, že jste to dali a jste tu. Přijde pocit neskutečné radosti že jste se z toho neposrali a jste tu.
Je tu neskutečný pocit hrdosti, že mezi těmi nejlepšími reprezentujete svoji zemi a nedáte jim to zadarmo.

Mistrovství Evropy probíhalo v olympijském centru San Sicario Alto. Italové jsou pověstní perfektní organizací závodů a zde to jen potvrdili. Už jen to že vás od hotelu do centra dění vozí pověstná Italská policie 🙂 Vše klape jako na drátkách vše na čas a na úrovni.

Kouzlem těchto závodů je, že všichni se tu chovají naprosto přátelsky a výkony soupeřů si váží. V českém týmu byla neskutečně dobrá nálada a všichni jsme se podporovali, fandili. Neexistovalo aby ti, co šli na souboje, za sebou neměli vlajky a křičící bandu „čeeeechiiiiiiiaaaaa“ Přesto, že že bylo 8:45. Prostě atmosféra v týmu byla fantastická. Neoddělitelnou součástí týmu je náš delegát Božský Kája :-), který má s námi velikou trpělivost. Snáší naše nálady, krize i radosti a zároveň nám dává řád. Jsme jak pytel blech.

Na závodech panuje obrovský respekt k rozhodčím a organizátorům závodů. Kvalifikace probíhá v přátelském duchu ve skupině. Soupeři se respektují dodržují pravidla a je to velice příjemné. Rozhodčí jsou na vás milí a dohlíží na hladký průběh závodu. Pokud dojde k nějaké nesrovnalosti družstvo se vždy dohodne nebo hlasuje. V podstatě tu člověk bojuje jen sám se sebou.

Musím z osobní zkušenosti konstatovat, že WA závody jsou na nejvyšší úrovni a to už toho mám nalítáno 🙂

A teď k samotným výkonům reprezentačního týmu.

Bezesporu hvězdou výjezdu je Jarka Korábečná, která předvedla v nervydrásajících soubojích klidnou mysl a dovezla dvě bronzové medajle – jednotlivcích a Mix týmu. ❤️👏🏹

Další obrovský úspěch Tomáš Rožnovský, který vyhrál kvalifikaci, a tím si získal obrovský respekt svých soupeřů. Dostal BYE a postoupil rovnou do semifinále. Bohužel tam mu štěstí nepřálo, ale i tak odváží krásné 4.místo v jednotlivcích a bronz z Mix týmů. ❤️👏🏹

Martina Zikmundová – naše kladkáčová slečna skončila na 7.místě. V holčičím týmu 6.místo👏🏹

Petra Dvořáková – dlouhý luk v jednotlivcích 7 místo. V holčičím týmu 6.místo a v Mix týmu DL 7.místo👏🏹

Radka Navrátilová – 11. místo jednotlivci. V souboji ji zastavila až Mojca Pavačič👏🏹

Pavel Bajtl – holý luk byl označen jako nejvíc fotogenický střelec na ME 🙂 Odváží si 11. místo. V soubojích vyřadil Lea Pettersona a zastavil ho až Oliver Hicks.👏🏹

Petr Madurkay – tradiční luk 15.místo jednotlivci. Kvalifikační kolo 12.místo👏🏹

Jan Dobrý – holý luk 19.místo jednotlivci. Kvalifikace 16.místo👏🏹

Dalibor Peška – dlouhý luk 19.místo jednotlivci. Kvalifikace 15. místo👏🏹

Gratulace všem ❤️👏👏👏🏹Scroll to Top